Bezbolesne leczenie zębów w Sosnowcu

Czy wiecie, że aż 3/4 pacjentów boi się wizyty u dentysty z powodu bólu?  Najgorzej oceniany jest ból związany z usuwaniem zębów. Wszyscy zapewne pamiętamy te traumatyczne przeżycia z lat szkolnych gdzie wizyta u stomatologa była kojarzona głównie z bólem. Niestety w obecnych czasach nadal funkcjonuje stereotyp, który pielęgnuje związek bólu z leczeniem zębów. Jest tak mimo zmieniających się technologii i warunków pracy w gabinetach stomatologicznych gdzie wykwalifikowany personel oraz rozwój nauki dbają wspólnie o komfort pacjentów.  Część z pacjentów uważa, że ich uprzedzenia i wcześniejsze doświadczenia bywają silniejsze niż stosowane znieczulenia.

Dowodem na to są wyniki badan przeprowadzonych przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, które zapytało Polaków o to czego obawiają się przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.

dentysta sosnowiec

Ponad 75 % odpowiedziało, że obawia się bólu podczas wizyty a blisko 39%, że ma obawy przed bólem po wizycie. To powoduje, ze ponad 36% pacjentów odczuwa lęk przed wizytą u stomatologa.

dentysta sosnowiec

Co więcej – aż 60% badanych stwierdziło, że to właśnie „dentofobia” czyli strach przed dentystą jest powodem, że nie odwiedzają gabinetu stomatologicznego regularnie.

dentysta sosnowiec

Część z nich uważa również, że brak bólu jest dla nich tak ważny jak profesjonalizm lekarza i personelu oraz jakość obsługi. Ciekawostką może tez być fakt, że pacjenci niejednokrotnie mniej boją się niepoprawnie przeprowadzonego leczenia niż samego bólu. Przedmiotowe badania pokazały również, że blisko 40% dzieci ankietowanych rodziców też boi się wizyty w gabinecie stomatologicznym. Pisaliśmy o tym w ostatnim artykule „Mały pacjent u dentysty” aby nie straszyć naszych dzieci własnymi złymi doświadczeniami ponieważ takie zachowania nigdy nie zmienią przekonania kolejnych pokoleń.

Na szczęście jest rozwiązanie, które pozwoli na stopniową zmianę doczasowych przekonań o bólu u dentysty. Jako jedna z niewielu klinik, nasz gabinet NZOZ DENTIMA bierze udział w ogólnopolskim programie „Klinika Bez Bólu”.

Aktualnie dzięki nowym technologiom większość zabiegów stomatologicznych może być przeprowadzony zdecydowanie szybciej niż to miało miejsce kiedyś. Dlatego jak już niejednokrotnie deklarowaliśmy, nasz gabinet stomatologiczny w Sosnowcu NZOZ DENTIMA podąża systematycznie za nowymi rozwiązaniami technologicznymi mającymi na celu komfort naszych pacjentów i nisko-inwazyjne zabiegi.

Takim rozwiązaniem jest urządzenie Piezotome CUBE, które pozwala na atraumatyczne przeprowadzanie zabiegów oraz bezpieczne i przede wszystkim bezbolesne leczenie. Warto tez pamiętać, że okres rekonwalescencji po zabiegach wykonanych w naszym gabinecie będzie również szybszy i bardziej komfortowy niż w przypadku standardowych zabiegów.

Wszystkich tych, którzy są pełni obaw i znajdują się w tej grupie 75 % obawiających się bólu zapraszamy do naszego gabinetu –  postaramy się zmienić  te statystyki a przede wszystkim zadbamy o zdrowy uśmiech.

Strona stosuje pliki Cookies do prawidłowego działania. Korzystanie ze strony bez zmiany domyślnych ustawień przeglądarki, oznacza że będzie ona zapisywała informacje w pamięci twojego urządzenia (szczegóły).