Dobór właściwej pasty do zębów

Każdy z nas używa jej każdego dnia. Jednak jaką dokładnie rolę w szczotkowaniu zębów i dbaniu o higienę  jamy ustnej odgrywa pasta do zębów? Przede wszystkim pomaga w oczyszczaniu zębów i jamy ustnej oraz zachowaniu świeżego oddechu.

Jak już pewnie wiesz, aby prawidłowo dbać o zdrowie zębów, należy szczotkować je minimum dwa razy dziennie. Szczotkowanie zębów oraz korzystanie z nici dentystycznej w celu oczyszczania trudno dostępnych przestrzeni między-zębowych pozwoli Ci uchronić się od próchnicy i chorób dziąseł. Jednak szczotkowanie zębów jest efektywne wyłącznie, jeśli korzystasz również z pasty do zębów. Może Cię to zdziwić, ale nie wszyscy korzystają z tego typu środków. Bardzo ważny jest również dobór odpowiedniej pasty do zębów.

Dentyści zalecają stosowanie past do zębów z fluorem, dlatego że nie tylko doskonale czyszczą one powierzchnie zębowe, ale też bardzo dobrze je chronią.

Szczotkowanie zębów z użyciem pasty do zębów, używanie nici dentystycznej oraz płynu do płukania jamy ustnej powinno być codzienną rutyną dla każdego z nas. Taki szereg czynności każdego dnia zapewni nam zdrowy i świetnie wyglądający uśmiech.Ta rutyna zaczyna się od szczotkowania zębów. W tym kroku istotne jest, na jaką pastę do zębów się zdecydujemy. Obecnie środki do czyszczenia zębów nie są już wyłącznie miksturą odświeżających oddech składników. Producenci past do zębów regularnie tworzą nowe formuły, które mają pomóc nam w przypadku na przykład nadwrażliwości dziąseł, przebarwień nazębnych, czy próchnicy.

Podstawowym zadaniem pasty do zębów jest usunięcie nagromadzonej płytki nazębnej przy pomocy szczoteczki. Resztki jedzenia, bakterie i osad nazębny z czasem przerodzą się w kamień nazębny, co osłabi nasze szkliwo i może w przyszłości doprowadzić do poważnych chorób. Obecnie większość past do zębów zawiera fluor, który pomaga w oczyszczaniu płytki nazębnej oraz pomaga chronić zęby przed gromadzącymi się w jamie ustnej bakteriami. Soda oczyszczona to kolejny popularny składnik wielu past do zębów, zwłaszcza tych mających właściwości wybielające. Działanie wybielające sody oczyszczonej zostało odkryte setki lat temu i ludzie korzystają z niej do dzisiaj jako domowej metody wybielania zębów. Soda ma też znakomite właściwości antybakteryjne, więc przez lata była używana sama w sobie jako pasta do zębów.

Jeśli zauważysz u siebie nadwrażliwość zębów podczas spożywania ciepłych, zimnych lub słodkich posiłków i napojów, musisz wiedzieć, że na rynku obecnie znajduje się mnóstwo past do zębów, które pomogą Ci złagodzić te nieprzyjemne dolegliwości. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest poradzenie się swojego dentysty, który środek do czyszczenia zębów poleca w Twoim przypadku.Poza pastą do zębów z fluorem, która ma za zadanie wzmacnianie zębów i ich ochronę oraz pastą, która pomaga przy nadwrażliwości zębów, obecnie na rynku jest dostępnych wiele innych past do zębów dla różnych konsumentów.

Pasty zapobiegające powstawaniu kamienia nazębnego.

W przypadku już istniejącego kamienia nazębnego nie pomogą w jego usunięciu. Można go usunąć jedynie w gabinecie stomatologicznym pod okiem specjalisty. Jest to standardowy, raczej bezbolesny zabieg. Jednak jeśli nie zaobserwowałeś u siebie kamienia nazębnego lub jesteś świeżo po zabiegu oczyszczania zębów z kamienia, to taka pasta pozwoli Ci się od niego uchronić w przyszłości.

Pasty wybielające

Często w swoim składzie posiadają sodę oczyszczoną. Ich głównym zadaniem jest usuwanie przebarwień nazębnych, na które narażeni jesteśmy każdego dnia, pijąc napoje jak kawa, herbata, wino.

Naturalne pasty do zębów

Wiele osób preferuje korzystanie z wyłącznie naturalnych składników. Takie pasty nie muszą, ale mogą również zawierać fluor.

Pasty do zębów dla palaczy

Mają za zadanie wybielać plamy powstałe na zębach w wyniku wdychania dymu papierosowego. Zazwyczaj jednak ich długotrwałe stosowanie niszcząco wpływa na zęby i płytkę nazębną. Mogą nawet powodować nadwrażliwość zębów i dziąseł.

Jeśli nie masz pewności, jakie środki do higieny zębów i jamy ustnej wybrać, skonsultuj to ze swoim stomatologiem. Profesjonalne doradztwo to najrozsądniejsze i najprostsze rozwiązanie. Nasz klinika stomatologiczna w sosnowcu chętnie Ci pomoże. Zawsze, kiedy chodzi o nasze zdrowie, lepiej poradzić się profesjonalisty.  Szczególnie że korzystanie z niewłaściwej pasty, czy płynu do płukania zębów może spowodować uszczerbek na naszym zdrowiu. Na przykład korzystanie z pasty do wybielania zębów, kiedy nasze zęby nie są w pełni zdrowe, może kosztować nas utratę zębów, lub doprowadzić do poważnych chorób zębów i dziąseł.

 Opublikowano: 15 lutego 2019
 Kategoria: Informacje
 Tagi: 
 Odsłony: 1099

Strona stosuje pliki Cookies do prawidłowego działania. Korzystanie ze strony bez zmiany domyślnych ustawień przeglądarki, oznacza że będzie ona zapisywała informacje w pamięci twojego urządzenia (szczegóły).