Implanty w jeden dzień

Czym są implanty w jeden dzień i czy są odpowiednie dla Ciebie?

Czy masz chory ząb powodujący ogromny ból? A może niedawno straciłeś zęba i teraz Twój uśmiech nie jest idealny? Zastanawiasz się, co możesz zrobić, aby szybko to zmienić?

Jest na to sposób – na szczęście implanty w jeden dzień stały się dość popularne w świecie stomatologii. Tradycyjny proces implantacji może zająć miesiące. Jednak dzięki implantom tego samego dnia możesz przywrócić swój uśmiech w rekordowym czasie. Mówiąc prościej, takie implanty to najwygodniejszy sposób na uzyskanie idealnego nowego uśmiechu. Więc zamiast spędzać tygodnie lub miesiące w gabinecie dentystycznym czekając na nowe zęby, możesz to wszystko zrobić w ciągu jednej wizyty.

Ale jak?

W przypadku tradycyjnych implantów proces odzyskania estetycznego uśmiechu jest nieco dłuższy.

Wiąże się to z koniecznością wszczepienia implantu w miejsce brakującego zęba a następnie wygojenia miejsca po zabiegu. Jest to średnio około 3 do 6 miesięcy. W sytuacji gdzie w grę wchodzi uśnięcie zniszczonego zęba należy się liczyć z kilkoma kolejnymi miesiącami na wygojenie zębodołu. Dlatego tez cały proces może zająć trochę czasu. Nie mniej jednak jego efekty są bardzo skuteczne ponieważ otrzymujemy ładne i stabilne trzecie zęby.

Implanty w jeden dzień są z założenia znacznie szybszym zabiegiem. W praktyce będzie się to wiązało najmniej z 3 wizytami w gabinecie. Raz na konsultację, raz na zabieg i na koniec wizyta kontrolna.

Sam proces implantacji jest wykonywany na ogół podczas jednej wizyty. To oznacza, że ​​nie trzeba czekać wiele miesięcy, aż wszystko się zagoi.

Jakie są zalety i wady implantów w jeden dzień?

Dla niektórych ten szybki proces może wydawać się zbyt piękny, aby mógł być prawdziwy. Więc jak naprawdę jest ze skutecznością tego zabiegu?

Implanty w jeden dzień stają się coraz bardziej wydajne a wskaźnik sukcesu tych operacji rośnie.

W rzeczywistości, według National Center for Biotechnology Information, różnica we wskaźnikach powodzenia implantów jednodniowych w porównaniu z tradycyjnymi jest statystycznie nieistotna.

Zalety implantów w jeden dzień

    Wychodzisz z gabinetu z pełnym uśmiechem

    Łatwiejsze zespolenie implantu z kością

    Łatwiejszy proces gojenia dziąseł

    Implant utrzymuje bakterie z dala od gojącego się zębodołu ekstrakcyjnego

Istnieje jednak kilka negatywów, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o implantach jeden dzień.

Wady implantów w jeden dzień

    Nieco większa szansa na niepowodzenie niż tradycyjne implanty

    Bardziej marginalna utrata masy kostnej

    Większy dyskomfort po zabiegowy

    Dłuższa procedura za jednym razem

Ogólnie rzecz biorąc, głównym ryzykiem operacji implantacji tego samego dnia jest wyższe ryzyko niepowodzenia implantu. Operacja tego samego dnia może być również cięższa dla organizmu. Zachowaj ostrożność przy implantach tego samego dnia, jeśli masz osłabiony układ odpornościowy.

Jak działają implanty w jeden dzień?

Implanty w jeden dzień można zwykle wykonać podczas pojedynczego zabiegu, który trwa od 30 minut do 3 godzin, w zależności od liczby wszczepianych zębów. Należy jednak pamiętać, że tak naprawdę nie wyjdziesz z gabinetu ze stałymi zębami. Ale odejdziesz z pełnym uśmiechem który zagwarantuje Ci proteza zębowa. Należy jednak pamiętać, że implanty w jeden dzień nadal wymagają czasu na wygojenie dziąseł co oznacza, że korony nie mogą być założone, dopóki nie dojdzie do pełnego wygojenia.

W dniu zabiegu otrzymasz natomiast zęby tymczasowe a po zagojeniu otrzymasz stałe zęby, które w prosty sposób zastąpią miejsce tymczasowych. Oznacza to pełny uśmiech pierwszego dnia i trwały uśmiech zaledwie kilka miesięcy później.

Rodzaje implantów w jeden dzień

Nie wszystkie implanty dentystyczne są zbudowane tak samo. Długość zabiegu i czas rekonwalescencji będą w dużej mierze zależeć od rodzaju implantu, który zostanie użyty podczas zabiegu. Można wyróżnić kilka rodzajów takich implantów;

Implanty dentystyczne jednozębne, gdzie polega to na implantacji pojedynczego sztucznego zęba, zwanego również koroną. Aby mógł zostać wszczepiony, należy najpierw wszczepić w dziąsło mały tytanowy implant. Będzie to działać jak sztuczny „korzeń” zabezpieczający ząb. Korona jest zwykle wykonana z ceramiki lub porcelany, która jest praktycznie nie do odróżnienia od pozostałych stałych zębów.

Implanty pełnego łuku. Szczęka dzieli się na kilka sekcji zwanych „łukami”. Jeśli wszystkie lub większość zębów w jednym łuku wymagają wymiany bądź w wyniku wcześniejszych ekstrakcji ich nie ma, otrzymasz pełen łuk zębowy.

Rodzaj implantu, który jest odpowiedni dla Ciebie, będzie w dużej mierze zależał od indywidualnej diagnozy, którą przeprowadzi Twój stomatolog podczas wstępnej konsultacji.

Zdobądź swój beztroski uśmiech już dziś.

Strona stosuje pliki Cookies do prawidłowego działania. Korzystanie ze strony bez zmiany domyślnych ustawień przeglądarki, oznacza że będzie ona zapisywała informacje w pamięci twojego urządzenia (szczegóły).