Mezoterapia – czym jest?

Mezoterapia to bardzo popularny zabieg medycyny estetycznej, który w kompleksowy sposób pomaga naszej skórze. Nasz skóra już po 25 roku życia staje coraz mniej jędrna, wysuszona a na jej powierzchni zaczynają pojawiać się zmarszczki. Ponadto żyjemy w czasach coraz większego zanieczyszczenia środowiska, które również nie pozostaje bez wpływu na naszą skórę, klimatyzowane pomieszczenia, codzienny stres, odżywianie i wiele innych drobnych czynników o których bardzo często zapominamy.

Co daje Mezoterapia?

Mezoterapia pomaga nam zatrzymać efekty starzenia zapewniając regenerację naszej skóry, zbawienne nawilżenie i ujędrnienie. Do jej wykonywania używa się preparatów zawierających nieusieciowany kwas hialuronowy, który to właśnie zapewnia bardzo duże nawilżenie skóry. W skład tych preparatów wchodzi również glicerol odpowiedzialny za stabilizację kwasu hialuronowego i lepsze nawilżenie. Dzięki tym dwóm składnikom nasza skóra staje elastyczna i bardziej napięta co powoduje, ze nasze zmarszczki również stają się mniej widoczne.

Nasz gabinet w swojej pracy zawsze korzysta z najnowszych osiągnięć nauki i właśnie dlatego stosujemy u nas preparaty Saypha® RICH, które są połączeniem zaawansowanej technologii i doświadczeń medycyny estetycznej. Produkty te są bardzo cenione przez lekarzy na całym świecie i przede wszystkim przez pacjentów korzystających z tych zabiegów.

Jak często wykonywać mezoterapię?

Jeśli mówimy o dbałości i o satysfakcjonujących efektach to z założenia musimy pamiętać o systematyczności wykonywania pewnych zabiegów. Podobnie jak z siłownią czy też nauką aby zabieg mezoterapii był efektywny powinno się go wykonać w 3 seriach i powtórzyć przynajmniej raz na pół roku. Oczywiście wykonanie jednego zabiegu już daje widoczne efekty nawilżenia jednak aby nasza skóra na dłużej pozostała w dobrej kondycji warto ten zabieg powtarzać. Na szczęście nie ma tu ograniczeń co do pory roku jak w przypadku niektórych zabiegów. Można go też wykonywać bez względu na wiek i płeć – tak, tak – Panowie również korzystają z tej metody i co więcej – są zadowoleni.

Pamiętać jednak należy, że taki zabieg powinien być wykonywany przez uprawnionego do tego lekarza kosmetologa ponieważ jedynie lekarz może go wykonać. W połączeniu ze sprawdzonymi preparatami wysokiej klasy i specjalistycznymi umiejętnościami jest to gwarancją na bezpieczny zabieg i zdrową skórę.

Jak wygląda zabieg mezoterapii?

Pierwszy krok to demakijaż i dokładne oczyszczenie twarzy pacjenta oraz znieczulenie. Znieczulenie jest niezbędne ponieważ zabieg mezoterapii jest zabiegiem inwazyjnym polegającym na delikatnym nakłuciu, które dla niektórych osób może być mało komfortowe.

Mezoterapia sosnowiec

Następnie tuż po tym jak znieczulenie zacznie działać przystępujemy do ostrzykiwania twarzy. Preparat saypha® RICH jest wprowadzany pod skórę przy użyciu bardzo cienkiej igły. Zabieg trwa około 10 minut. Lekarz kosmetolog dokonuje około kilkudziesiecu nakłóć skóry na całej twarzy.

mezoterapia sosnowiec 1

Na zakończenie zabiegu cała twarz jest dezynfekowana i traktowana specjalna maską mającą na celu złagodzenie podrażnień. Po wykonaniu tego zabiegu mogą pojawić się delikatne zasiniaczenia, jednak znikają one dosyć szybko bo już po 3 do 5 dni. Warto pamiętać, ze po zabiegu nie powinno się korzystać z solarium, sauny czy też basenu.

mezoterapia sosnowiec 2

Mezoterapia – przeciwwskazania

Podobnie jak w przypadku innych zabiegów również mezoterapia ma swoje przeciwwskazania. Są nimi przede wszystkim;

  • opryszczka,
  • choroba nowotworowa,
  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • cukrzyca typu 1,
  • wirusowe, bakteryjne czy też grzybicze choroby skóry.

Mezoterapia sosnowiec

Strona stosuje pliki Cookies do prawidłowego działania. Korzystanie ze strony bez zmiany domyślnych ustawień przeglądarki, oznacza że będzie ona zapisywała informacje w pamięci twojego urządzenia (szczegóły).