Chirurgia i implantologia

Chirurgia stomatologiczna w Sosnowcu

W operacyjnym usuwaniu wad zgryzu oraz leczeniu innych chorób w obszarze jamy ustnej, wobec których zachowawcze metody leczenia są już bezradne, specjalizuje się m.in. chirurg dentysta. Każdy chirurg stomatolog pracujący w naszej klinice w Sosnowcu posiada doświadczenie w przeprowadzaniu wielu zabiegów z tego zakresu. Czasem dochodzi do sytuacji, gdy zęba nie da się już uratować. Wówczas przeprowadzamy zabieg ekstrakcji, czyli usunięcie go z jamy ustnej. Decyzja o wyrwaniu poprzedzona jest szczegółowymi badaniami i wykluczeniem możliwości leczenia zachowawczego, protetycznego czy też endodontycznego. Innymi, nieco bardziej skomplikowanym zabiegiem przeprowadzanym w naszej klinice jest chirurgiczna ekstrakcja zębów mądrości. Dbamy o to, aby procedury były przeprowadzane rzecz jasna przy odpowiednio dobranym znieczuleniu, a pacjent zawsze może liczyć na fachową opiekę także w okresie rekonwalescencji. Chirurg zębowy to lekarz o wysokim stopniu wyspecjalizowania, który jest w stanie pomóc pacjentom borykającym się z naprawdę poważnymi dolegliwościami. 

Chirurgiczne leczenie wad zgryzu

Chirurgia stomatologiczna to nic innego jak operacyjne leczenie zgryzu oraz obszarów jamy ustnej. W obecnych czasach nowoczesna chirurgia stomatologiczna pozwala na leczenie wielu dolegliwości, które wymagają interwencji chirurga i które już nie podlegają leczeniu zachowawczemu. Jako że ta dziedzina jest już mocno wyspecjalizowana i dzięki wsparciu naszego wykwalifikowanego chirurga nasi pacjenci mają szanse na sprawną poprawę stanu uzębienia i tym samym codziennego komfortu.

Najczęstszymi zabiegami z zakresu chirurgii stomatologicznej są usuwanie zębów mądrości, resekcja i hemisekcja korzenia oraz usuwanie zębów zatrzymanych.

Bardzo często leczenie chirurgiczne przez chirurga zębowego jest niezbędne przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego lub protetycznego. Inne obszary, które są wspierane przez chirurgię stomatologiczną to protetyka stomatologiczna, periodontologia oraz endodoncja potocznie zwaną leczeniem kanałowym.

 

Implanty zębów

Kolejnym ważnym obszarem jest implantologia, którą wykorzystujemy w przypadku gdy niezbędnym staje się uzupełnienie pojedynczych czy też większych braków w uzębieniu. Zabiegi implantologiczne pozwalają uniknąć noszenia ruchomych protez oraz pomagają odzyskać naturalny i ładny uśmiech. Wystarczy, ze wszczepimy jeden lub kilka implantów.

Implant zęba w skuteczny sposób zastępuje korzeń naturalnego zęba. Jest on wprowadzany chirurgicznie w kość wyrostka zębodołowego, gdzie następnie dochodzi do jego integracji z kością. Taki zabieg pozwala na sprawne wykonanie uzupełnienia protetycznego zwanego potocznie koroną, mostu czy też pełnej rekonstrukcji zgryzu. Te ostatnie wykonywane są w przypadku gdy pacjent nie ma żadnego własnego zęba.

Podsumowując – implant to nic innego jak śruba wykonana z czystego tytanu, który jest bardzo dobrze tolerowany przez ludzki organizm oraz wyjątkowo wytrzymały na obciążenia jakie znoszą naturalne korzenie zębów.

Zęby osadzane na implantach niczym nie różną się od pozostałych i są praktycznie nie do odróżnienia od naturalnych gdyż ich odcień i glazura korony są indywidualnie dopasowywane tak aby komponowały się z resztą zębów. Ponadto metalowe części implantu nie są widoczne ponieważ zasłania je dziąsło oraz ceramiczna powierzchnia korony. Dzięki dynamicznemu rozwojowi implantologii, wszczepienie implantu jest bardzo powszechną i ogólnie dostępną procedurą wykonywaną w gabinecie stomatologicznym.

Aby przystąpić do wykonania zabiegu wszczepienia implantu wcześniej wykonujemy szczegółowego badania jamy ustnej, weryfikujemy stan zębów i dziąseł oraz co bardzo ważne ilość tkanki kostnej w miejscach gdzie planowane jest wszczepienie implantu. Zabieg wszczepienia implantu jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesny.

Implantologia i chirurgia szczękowa 

Za sprawą specjalistów współpracujących z naszym gabinetem Dentima chirurgia stomatologiczna ma w Sosnowcu doskonałych reprezentantów, Obok zabiegów chirurgii stomatologicznej, ich specjalnością jest także wyżej wspominana już implantologia, która często jest następnym etapem leczenia po usunięciu zębów. Implanty zębowe, wykonywane w naszej klinice w Sosnowcu, to z kolei nic innego, jak tytanowe śruby zastępujące korzeń naturalnego zęba. Na nich osadzane są następnie porcelanowe uzupełnienia, których wygląd praktycznie niczym nie różni się od zębów naturalnych.

Cennik usług z zakresu chirurgii i implantologii

Przedstawiony cennik pełni funkcję orientacyjną, określa jedynie przybliżone koszty zabiegów. Ceny usług nie ujętych w cenniku ustalane są indywidualnie i przedstawione w postaci indywidualnego planu leczenia.

 

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

Usunięcie zęba 250-350 PLN
Usunięcie zęba z dłutowaniem i separacją korzeni 350-450 PLN
Założenie szwów 60 PLN
Usunięcie zęba mlecznego 100-200 PLN
Nacięcie ropnia 100 PLN

 

CHIRURGIA SZCZĘKOWO-TWARZOWA

Usunięcie zatrzymanej ósemki                                                                                                                                      600-700 PLN
Usunięcie zęba dodatkowego 500 PLN
Podcięcie wędzidełka 400-500 PLN
Podcięcie wędzidełka (laser) 600 PLN
Resekcja zęba – jednokorzeniowego 600-800 PLN
Resekcja zęba – wielokorzeniowego 700-1000 PLN
Plastyka wyrostka oraz tkanek miękkich 400-600 PLN
Odbudowa kości     od 2000 PLN + materiał
Podniesienie dna zatoki 3500 PLN + materiał
Zaszycie zatoki 500-700 PLN

 

IMPLANTY ZĘBÓW

Konsultacja implantologiczna 200 PLN
Wszczepienie implanta 3000 PLN
Założenie śruby gojącej 350 PLN
Korona porcelanowa na implancie (łącznik+śruba+korona) 2800-3500 PLN
Belka na dwóch implantach 6500-8000 PLN
Belka na czterech implantach 8500-9500 PLN
Locator 1800-2000 PLN
Proteza na belce lub na locatorach 6000-7000 PLN
Korona teleskopowa 1200-1500 PLN