Wracamy do pracy.

Szanowni Pacjenci i Przyjaciele gabinetu.
4.05.2020 Wracamy!
Zgodnie z zapowiedziami dołożyliśmy wszelkich starań aby nasz gabinet był dla Was bezpieczny. Spełniamy wszelkie rekomendacje Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego i Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Poniżej zamieszczamy procedurę dotyczącą pracy naszego gabinetu.

Zasady pracy NZOZ DENTIMA w związku z COVID-19

Rejestracja

Rejestracja odbywa się tylko i wyłącznie w formie telefonicznej. Nie zaleca się rejestracji osobistej. Tylko w sytuacjach, kiedy jest to niezbędne, pacjent zostanie umówiony na wizytę. Rekomenduje się także udzielanie teleporad stomatologicznych, wystawianie e-recept tak, aby do minimum ograniczyć liczbę osób zgłaszających się do poradni i/lub leczenia.

Udzielane teleporady będą odnotowane w dokumentacji medycznej pacjenta.

Już podczas rozmowy telefonicznej zostanie zebrany podstawowy wywiad epidemiologiczny, ze szczególnym uwzględnieniem pobytu zagranicą w ciągu ostatnich 14 dni.

Rejestracja pacjenta do poradni odbywa się z założeniem bezpiecznego marginesu czasu dlatego prosimy o punktualne zgłaszanie się na umówioną wizytę tak abyśmy mogli w pełni wykorzystać czas przeznaczony dla Państwa.

Wejście do poradni

Każdy pacjent zgłasza się do gabinetu w maseczce ochronnej, przy wejściu zakłada ochraniacze na buty a następnie dezynfekuje ręce i zakłada rękawiczki.

Odzież wierzchnia jest odbierana i oddawana przez asystentkę po wykonanym zabiegu i dopełnieniu wszelkich formalności w rejestracji.

Kolejnym krokiem jest kontrola epidemiologiczna, która składa się z dwóch elementów:

  • bezdotykowego pomiaru temperatury ciała
  • wypełnienia obowiązkowej deklaracji epidemiologicznej

W poczekalni może znajdować tylko jedna osoba dlatego prosimy Państwa o nie przychodzenie z osobami towarzyszącymi. Wyjątek stanowią dzieci do 12 roku życia, które wchodzą do poradni pod opieką tylko jednego opiekuna prawnego. W przypadku pacjentów wymagających osoby towarzyszącej – zarówno pacjent, jak i osoba towarzysząca przechodzą pełną ww. procedurę.

Zaleca się utrzymywanie dystansu do ok. 2 metrów pomiędzy osobami znajdującymi się w pomieszczeniu oraz nie dotykanie uchwytów, klamek itp.

Zabieg w gabinecie

Po zaproszeniu do gabinetu każdy Pacjent na fotelu stomatologicznym ściąga maseczkę i dezynfekuje usta podanym przez asystę płynem.

Po wykonanym zabiegu Pacjent ponownie dezynfekuje usta zakłada maseczkę i zostaje wyprowadzony do poczekalni przez asystę.

Wszelkich formalności dokonujemy w rejestracji.

 

Mamy  świadomość, że wprowadzone procedury mogą stanowić utrudnienie jednak w dbałości o Państwa i nasze zdrowie wprowadziliśmy je zgodnie z rekomendacją Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego i wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia. Wierzymy, ze spotka się to z Państwa zrozumieniem.

 Zespół NZOZ DENTIMA

Strona stosuje pliki Cookies do prawidłowego działania. Korzystanie ze strony bez zmiany domyślnych ustawień przeglądarki, oznacza że będzie ona zapisywała informacje w pamięci twojego urządzenia (szczegóły).