Protetyka stomatologiczna

Protetyka stomatologiczna zajmuje się odtwarzaniem pierwotnych warunków zgryzowych po utracie naturalnych zębów, lub też po ich masywnym uszkodzeniu. Do odtworzenia wykorzystywane są tzw. uzupełnienia protetyczne.

Istniej kilka rodzajów uzupełnień. Mogą one być to uzupełnienia stałe czyli takie lub też ruchome (wyjmowane protezy) oraz kombinowane, czyli rozwiązania łączące protezy ruchome z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli, lub koron teleskopowych.

Do tych pierwszych czyli uzupełnień protetycznych ruchomych zalicza się m.in. protezy akrylowe, protezy szkieletowe, protezy nylonowe, lub acetalowe. Natomiast protezy stałe to m.in. korony i mosty protetyczne gdzie mamy do czynienia z dwoma rozwiązaniami – metalowe-lane, licowane porcelaną na podbudowie metalowej oraz pełno-ceramiczne.

Protetyka stomatologiczna może pochwalić się wyjątkowo dużym zakresem rozwiązań uzupełniających braki zębowe. Każdy z naszych pacjentów znajdzie w naszym gabinecie kilka rozwiązań, które zostaną przygotowane podczas indywidualnej oceny i analizy jego potrzeb.

Często w celu uzyskania jak najlepszego efektu naszych prac protetycznych sugerujemy wstępne leczenie chirurgiczne, które również może być zrealizowane w naszym gabinecie.

Nasz gabinet dysponuje własną pracownią protetyczną, co umożliwia sprawną współpracę lekarza prowadzącego leczenie z technikiem wykonującym pracę protetyczną i tym samym gwarantuje optymalny efekt estetyczny.

Protetyką zajmujemy się od ponad 20 lat, oferując pacjentom najnowocześniejsze ale i sprawdzone rozwiązania.

Plan leczenia jak również ramowy kosztorys prac protetycznych jest ustalany wspólnie z pacjentem podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej. Nasz gabinet oferuje również wygodne finansowanie leczenia protetycznego.

 

Cennik usług protetycznych

Przedstawiony cennik pełni funkcję orientacyjną, określa jedynie przybliżone koszty zabiegów. Ceny usług nie ujętych w cenniku ustalane są indywidualnie i przedstawione w postaci indywidualnego planu leczenia.

 

PROTEZY

Mikroproteza (1-2 zęby) 600-700 PLN
Proteza akrylowa (3-7 zębów) 850-1200 PLN
Proteza akrylowa (8-14 zębów) 1300-1600 PLN
Proteza akrylowa z przerzutem podjęzykowym 1600-1700 PLN
Proteza szkieletowa acetalowa 2000-2200 PLN
Proteza elastyczna 2000-2200 PLN
Zatrzask lub zasuwa w protezie 800-900 PLN
Podścielenie protezy 400-500 PLN
Zęby Ivoclar w protezie 300 PLN
Wzmocnienie protezy 350-450 PLN
Naprawa protezy od 220 PLN
Akryl „0” (hipoalergiczny) 300 PLN
Wzmocnienie protezy siatką z włókna szklanego 500-550 PLN
Pelota 150 PLN

 

KORONY I MOSTY

Korona porcelanowa na stopie metalu 950-1000 PLN
Korona porcelanowa na złocie, wg wagi złota 2000-3000 PLN
Korona porcelanowa na cyrkonie 1800 PLN
Licówka porcelanowa 1800 PLN
Wkład koronowo-korzeniowy 400 PLN
Korona metalowa 700 PLN
Korona tymczasowa 150-200 PLN
Zdjęcie korony/mostu 150-200 PLN 1 punkt
Most adhezyjny 700-800 PLN 1 punkt
Powtórne zacementowanie korony/mostu 150 PLN 1 punkt
Frezowane podparcie w koronie 250 PLN
Szklane podparcie 1000-1200 PLN

Mosty protetyczne

Do zadań stojących przed specjalistą, jakim jest protetyk zębowy w Sosnowcu, należy nie tylko odtwarzanie utraconych zębów, lecz także zadbanie o to, by cały układ stomatognatyczny, włącznie z mięśniami, nerwami i stawami skroniowo-żuchwowymi, odzyskał prawidłową czynność i budowę. Cel ten pomagają osiągnąć m.in. uzupełnienia protetyczne, takie jak choćby mostek protetyczny. Protetyk stomatologiczny musi zadbać o to, by zarówno typ uzupełnienia, jak i materiał, z którego zostanie ono wykonane, były jak najlepiej dopasowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dzięki dbałości o każdy szczegół nie odczuwa on dyskomfortu w trakcie gryzienia i nie musi obawiać się, że mosty będą widoczne podczas uśmiechania się.  W naszej klinice w Sosnowcu protetyka stomatologiczna jest praktykowana od ponad 20 lat. Tak długi czas pozwolił nam na zgromadzenie doświadczenia i wiedzy niezbędnych do tego, by świadczyć usługi na najwyższym poziomie. 

Protezy zębowe

Innym – obok mostków protetycznych – typem uzupełnienia protetycznego jest proteza. W gabinecie stomatologicznym Dentima oferujemy takie rodzaje, jak m.in. proteza akronowa, proteza akrylowa osiadająca czy protezy zębowe nylonowe. Zaliczane są one do tak zwanych uzupełnień protetycznych ruchomych, które w razie potrzeby można po prostu wyjąć z jamy ustnej, ponieważ nie są w żaden sposób przytwierdzone do stałych zębów. Wykonujemy je z najnowocześniejszych materiałów, bezpiecznych dla zdrowia oraz gwarantujących komfort użytkowania i łatwość w zachowaniu higieny. Swoim pacjentom zawsze oferujemy możliwość przetestowania kilku rozwiązań przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego uzupełnienia protetycznego.